Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Dovolená na chorvatském Hvaru bude nezapomenutelná

Chystáte-li se navštívit chorvatsko ostrovy, pak to může být třeba kouzelný ostrov Hvar. Tato dalmatská perla patří mezi nejkrásnější ostrovy. Svým návštěvníkům nabízí nádhernou přírodu, výjimečné pamětihodnosti a neopakovatelnou atmosféru. Z celé oblasti východního Jadranu má nejvíce slunečních dnů. Patříte-li mezi milovníky slunce, pak je toto místo ideální pro vaši letní dovolenou. Na ostrov se můžete vydat od jara až do pozdního podzimu.

Pláže a koupání

Pláže lákají na slunečné počasí. Hvar nabízí pláže klasické, kamenito-štěrkové. Přírodní pláže písčitého rázu naleznete především na severní straně ostrova. V této oblasti jsou i silnější vlny. Písčité mořské dno pak nabízejí oblasti Grebišće a Maslenica. Velmi kvalitní oblázkové pláže se nacházejí v letoviscích Stari Grad, Milna nebo Zavala. Mořská voda je průzračná a čistá po celém hvarském pobřeží. Soukromí a klid nabízí severní výběžek ostrova – Kabal. Možnosti ubytování chorvatsko jsou různé. Vybrat si můžete třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Na co dál se můžete těšit?

Na své si zde přijdou milovníci gastronomie. Pochutnat si zde můžete na čerstvých rybách a místních specialitách. Některá letoviska dokonce nabízejí možnost rybolovu. Na návštěvníky zde čeká velké množství restaurací, kaváren, pizzerií nebo koktejlových barů.

Přestane-li vás bavit povalování na pláži, můžete se vydat za nějakou sportovní aktivitou. Široké možnosti nabízejí především vodní sporty. Každé větší letovisko má k dispozici půjčovnu kol, díky kterým se dostanete na místa, kam byste s automobilem zajeli jen velmi těžko.

Omamná je i všudypřítomná vůně levandule. S levandulovými poli se zde setkáte téměř na každém kroku. V každém obchodě si můžete zakoupit plátěné sáčky se sušenými květy, vonné esence nebo oleje. Pěstování levandule má na ostrově svou dlouholetou tradici. Stejné je to i s vinicemi, pěstováním vinné révy a výrobou vína.