Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Invalidní vozík lze získat na pojišťovnu, či si pořídit vlastní

Invalidní vozík patří mezi důležitou zdravotní pomůcku pro imobilní pacienty či pacienty s různými zdravotními potížemi. Invalidní vozíky jsou také vhodnou pomůckou pro seniory, jelikož jim dokáží zlepšit kvalitu života. Pokud máte potíže s chůzí a myslíte si, že by se vám hodil invalidní vozík, pak máte na výběr ze dvou možností, pořídit si vlastní, či ho získat na pojišťovnu. A jak na to?

Invalidní vozík na pojišťovnu

Pro získání invalidního vozíku na pojišťovnu je potřeba obdržet od lékaře poukaz. Invalidní vozík předepisuje ošetřující lékař, jako je ortoped, neurolog apod. Nárok na vozík však ještě musí schválit revizní lékař vaší pojišťovny. Revizní lékař zejména posuzuje, zda je nárok na invalidní vozík oprávněný. Po schválení nároku vám pak pojišťovna vozík proplatí.

Nevýhodou je, že revizní lékař může schválit nejlevnější variantu vozíku. Také se může stát, že u modernějšího vozíku budete muset doplácet nějakou částku. Elektrické invalidní vozíky jsou pak pacientům poskytovány jen v případě, že pacient není schopen ovládat mechanický invalidní vozík. Invalidní vozík na pojišťovnu také nebude nikdy váš a bude ho třeba vrátit.

Invalidní vozík si lze pořídit na vlastní náklady

Nechcete čekat na pojišťovnu, jak se vyjádří k vaší žádosti o invalidní vozík? Rádi byste disponovali elektrickým invalidním vozíkem, ale vám byl předepsán pouze mechanický vozík? V tom případě si můžete vozík pořídit na vlastní náklady. Výhodou pořízení vlastního invalidního vozíku je jednoznačně možnost zvolit si přesně takový vozík, který vám bude vyhovovat. Vybrat si tak můžete invalidní vozík, který vám bude nejvíce pohodlný, a budete se v něm dobře cítit.

Také nemusíte čekat na schválení a přiřazení invalidního vozíku. Či se dokonce obávat zamítnutí nároku. Invalidní vozík totiž můžete používat hned po jeho zakoupení. Nevýhodou vlastního invalidního vozíku je zejména vyšší cena, jelikož si vozík hradíte celý sami.

Kde si pořídit invalidní vozík?

Invalidní vozíky za výhodné ceny si můžete pořídit například u společnosti Mediskont. Na jejich e-shopu si můžete pořídit i široký sortiment zdravotnického materiálu a ochranných pomůcek.