Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Zajímavosti

Jak desinfikovat domácnost? Vyzkoušejte jednu z metod!

Péče o zdraví je důležitá a všichni se o něj více či méně staráme. Ve chvíli, kdy se objeví nějaké onemocnění, tak se snažíte o léčbu co možná nejrychleji a nejúčinněji. Odpoledne po práci si lehnete, možná si vezmete den dva volno, pijete bylinkové čaje, dávkujete si léky nebo nějaké bylinky, babské rady, odpočíváte a snažíte se co nejrychleji se vyléčit. Také když přijdete z venku, umyjete si ruce a to nejen v této době, kdy je dobré pečovat o své zdraví a možnost nákazy minimalizovat. Jaké máte možnosti?

Desinfekce rukou

Pravidelně si mýt ruce je jedna z hlavních hygienických zásad a učí se ji už malé děti ve školce. Umýt si ruce po příchodu z venkovních aktivit, po použití toalety, před jídlem, po malování, práci na zahradě a podobně, je zcela normální. Od dětství máme tyto zvyky zažité a přenášíme je také na své děti. Není-li po ruce teplá voda a mýdlo, pak s sebou někteří lidé nosí antibakteriální gely, které práci mýdla a vody suplují.

Desinfekce domácnosti

Jedna z dalších věcí, jak zamezit šíření bakterií a nějakým možným nemocem je to, že budete svou domácnost udržovat čistou. Pravidelný úklid je samozřejmostí, k tomu můžete přidat desinfekci často využívaných předmětů jako například klik ode dveří, klíče, schránky a další a další věci, které jsou náchylné k uplívání bakterií, virů a plísní. Dráždí vás látky, které jsou součástí desinfekcí?

Speciální lampy

Pak můžete využít germicidní zářiče. Jde o lampy, které disponují speciálními zářivkami, které vyzařují krátkovlnné ultrafialové záření a to působí na narušení buněčných struktur. Takzvané dezinfekční lampy můžete jednoduše využívat a ochrání nejen vás, ale také vaší rodinu nebo také zaměstnance a další lidi. Pomáhají likvidovat viry a bakterie bez použití chemie.