Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Jak nabrat svalovou hmotu? Zkuste doplněk stravy pro zvýšení testosteronu!

Cvičíte, zvyšujete váhy, ale svalová hmota nepřibývá? Důležitý je jídelníček, spánek, ale také správná hladina testosteronu. Mnoho cvičících tento fakt podceňuje, ale naštěstí se o tom začíná mluvit. Hladina testosteronu se neúprosně s každým rokem snižuje. Jde o při

rozený proces, ale také o vliv člověka. V článku si ukážeme, proč k tomu dochází, jaké jsou následky a jak testosteron zvýšit.

Jídelníček a dostatek spánku

Pokud cvičíte po dlouhou dobu, ale svalová hmota stále nechce jít nahoru, děláte něco špatně. Nejčastějším problémem je špatně nastavený jídelníček. Mnoho sacharidů, málo bílkovin a téměř žádná vláknina a zdravé tuky ve stravě. To je klasika. Pokud chcete nabrat svalovou hmotu, musíte změnit jídelníček. Snížit sacharidy, zvýšit příjem bílkovin a kvalitních tuků (avokádo, olivový olej, ořechy a semínka). Nesmíme zapomenout na vlákninu, kterou získáte z vloček a zeleniny. Můžete použít kalorické tabulky.

Druhým problémem je nedostatek spánku. Zdravý člověk, který cvičí a chce nabírat, by měl spát ideálně 8 hodin. Je to dost individuální záležitost, protože někomu stačí 7 hodin, jiný zase potřebuje 9 hodin. Musíte zjistit, jaký čas je pro vás ideální. Ráno se musíte budit v plné síle, bez pocitu velké únavy, nebo “přespání.”

Andropauza x vliv člověka

U mužů nad 30 let začíná hladina testosteronu klesat každým rokem o 1 – 1,5% a je to zcela přirozená věc. Druhou příčinou je tato doba. Ano, vliv prostředí má vliv na hladinu testosteronu. Dříve byla hladina testosteronu u mužů vyšší až 3x. Mohla za to těžká práce, aby člověk přežil. Práce na poli, kovář, vše bylo těžší. Technologie nám hodně dala, respektive ulehčila určité činnosti, ale také hodně vzala. Boj o přežití zvyšuje hladinu testosteronu! Ke snižování přispívá také kvalita ovzduší a kontaminovaná voda. Především tzv. hormonální koktejl z antikoncepce.

Co s tím dělat? Zařadit doplněk stravy na zvýšení testosteronu

Na trhu existují tablety pro zvýšení testosteronu, jedním z nich je i Primulus, na který jsme našli povedenou recenzi. Jedná se o přírodní doplněk stravy, která obsahuje látky, které zvyšují hladinu testosteronu. Jaké to jsou? Zinek, hořčík, vitamín D3, vitamín B6, vitamín C, selen, pískavice řecké seno kotvičník zemní a extrakt z černého pepře. Tyto látky dokáží stimulovat lidský organismus a zvýšit produkci testosteronu. Vše přírodní cestou a bez vedlejších účinků, jako je tomu u hormonálních steroidů. Určeno pro muže ve věku od 20 let do 65. První pozitivní účinky poznáte po 3-4 týdnech. Výrobce označuje Primulus jako “vitamín pro moderního muže.” My si myslíme, že na tom něco je, co vy?