Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Zajímavosti

Jak skutečně fungují solné lampy?

Himalájská sůl je už několik let na vzestupu. V životě existuje jen málo věcí, které jsou uklidňující a uvolňující jako teplá záře táboráku, a himalájská solná lampa, která nabízí podobnou atmosféru doma.

Co je himalájská solná lampa?

Solné lampy jsou velké kusy čisté himálajské soli s malou žárovkou uvnitř. Mohou to být pevné kousky soli nebo dekorativní koše naplněné velkými krystaly soli či solné svícny. Nabízejí příjemnou hřejivou záři, když svítí a mohou být prospěšné pro kvalitu vzduchu v interiéru.

Himalájské solné lampy jsou vyrobeny z čistých himalájských solných krystalů potravinářské jakosti. Pravá himalájská sůl pochází ze západní strany himálajských hor v pandžábské oblasti Pákistán.

Proč je himálajská sůl růžová?

Běžná kuchyňská sůl je primárně jen chlorid sodný. Himalájská sůl je stále asi 98% chloridu sodného, ale také obsahuje stopové minerály, jako je hořčík, draslík a zinek. Stopové minerály dodávají solným lampám svůj odstín, který se může pohybovat od světle růžové až po tmavě oranžovou / růžovou. Proto jsou solné lampy přírodní zabarvené.

Tyto krásné lampy si v poslední době získaly obrovskou popularitu a přisuzuje se jim mnoho výhod.

Jak funguje himalájská solná lampa?

Tělo potřebuje sůl na hydrataci, rovnováhu elektrolytů, správnou regulace krevního tlaku a nervový systém. Ale všechny tyto výhody pocházejí z vnitřní konzumace soli.

Většina z nás nejí solné lampy, takže výhody plynou z jiné vlastnosti soli. Sůl je přirozeně hygroskopická, což znamená, že k sobě přitahuje molekuly vody. Solné lampy přitahují molekuly vody ve vzduchu.

Protože voda ve vzduchu může také obsahovat alergeny, znečišťující látky a dokonce i bakterie, tyto látky se přitahují také k lampě. Zahřátá solná lampa tvoří vodní páru a částice zůstanou připojeny k soli. Z tohoto důvodu mnoho zdrojů doporučuje setřít slanou lampu hadříkem několikrát týdně, aby se vše očistilo.

Na webu magieprirody.cz objevíte velké množství solných lamp, ale také mnoho jiných přírodních produktů, například yoni vajíčko, lapače snů, magické truhličky nebo dřevěné výrobky.