Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Nákupy na internetu – jde to zdravě?

V poslední době lidé hodně myslí na to, co pořizují. Ať už jde o oblečení, které se snaží pořizovat recyklované nebo z udržitelných materiálů, případně podporují místní firmy a návrháře. Lidé se snaží neplastovat, vracet se zpátky k přírodě, k věcem, které jsou nebo by měly být zdravější, pro tělo tím pádem lepší a šetrnější. Hodně se hovoří o náhražkách mléka, protože ne všichni si mohou mléko ve své stravě, kvůli zdraví dovolit. Jiní zase dbají na to, aby prostředky pro péči byly co možná nejlepší.

Náhražky mléka, které neškodí

V poslední době se alternativou kravského mléka stávají mléka rostlinná. Na ta kravská totiž lidé mohou mít alergii, případně na laktózu, což je jindy nutilo mléko a mléčné výrobky z jídelníčku úplně vyřadit. Dnes však seženete rostlinná mléka v mnoha obchodech nebo zdravých výživách. Najdete opravdu široký sortiment. Jedním z nich je například mandlové mléko.

To například může chránit proti mnoha nemocem, například může přispívat ke snížení rizika vzniku rakoviny prostaty, děložního čípku a podobně. Pečuje o kardiovaskulární zdraví, podporuje silné zuby a kosti, obsahuje vitamín D, který pomáhá udržovat pevné, zdravé zuby a kosti. Napomáhá zpomalovat proces Alzheimerovy choroby, disponuje antioxidačními účinky, je bohaté na vitamín E, udržuje pokožku zdravou, zpomaluje celý proces stárnutí. A to je jen menší výčet toho, co všechno toto mléko umí.

Jak jsou na tom zubní pasty?

Na ty se lidé v poslední době také hodně zaměřují. Vybírají ty, které jsou kvalitní, možná přírodní, snaží se využívat přírodní bělicí účinky a podobně. Samotný fluor je významným stopovým prvkem pro lidské tělo. Pomáhá zubní sklovině. Když jej máte málo, kazí se zuby, když ho máte nadbytek, může vznikat fluoróza, což se projevuje skvrnami na zubech. V tomto ohledu je často nejlepší zubní pasta bez fluoru, která o zuby pečuje bez vedlejších vlivů.