Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Nepříjemné pracovní úrazy – kdo vám pomůže získat odškodnění?

Ač se snažíte v práci postupovat co možná nejvíce bezpečně, aby se nestalo nic vám nebo vašemu okolí, ne vždycky to úplně vyjde. Někdy je to nepozornost, jindy nepozornost někoho dalšího nebo jen souhra náhod. Úrazy na pracovišti se snaží spousta zaměstnavatelů minimalizovat, ale dochází k nim, a pokud se tak stane, je nutné zajistit zaměstnancům všechno, co je potřeba. Tedy první pomoc, odvoz do nemocnice a odpovídající ošetření nebo vyšetření. Pokud se při výkonu práce zraníte, pak máte nárok na maximální výši odškodnění za vzniklou újmu. Nejste si jistí jak na to, kam se vůbec obrátit a co žádat?

Pomoc, kterou oceníte

Ve chvíli, kdy se stane nějaký pracovní úraz, mnoho lidí nemyslí na to, co se bude dít. Chtějí se dostat jen co nejdřív do nemocnice, pokud je úraz vážnějšího charakteru, tak doufáte, že budete brzy v pořádku. Až následně se řeší pracovní úrazy odškodnění a to, jestli vůbec na něco máte nárok. Tím, že si nejste úplně jistí, jaké nároky máte a co můžete od svého zaměstnavatele dostat. Každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění a to pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Odškodnění, které vám náleží

Spousta zaměstnanců se nechce pouštět do nějakých sporů případného řešení těchto věcí. Od toho je tady společnost První zdravotní. Ta pomůže hájit vaše zájmy na spravedlivé odškodnění. Pomůže vám v orientaci ve změti paragrafů, papírů a všeho ostatního. Zajistí vám pomoc při žádosti o odškodnění a při případném vymáhání. Odškodnění pracovní úraz tak už nebude nic složitého nebo nereálného. Vy se budete léčit a pomaličku zotavovat a firma zařídí spoustu věcí za vás, s ostatním pomůže.