Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Obranyschopnost je potřeba posilovat po celý rok

Kdy se nejčastěji nakazíme? Obvykle je to v době, kdy jsme nejvíce oslabení. Na naši obranyschopnost má vliv velké množství faktorů, některé jsou dlouhodobé (třeba špatné stravování, nedostatek pohybu) a některé krátkodobé. Stačí abyste byli dlouhodobě nevyspalí nebo ve stresu a vaše imunita se rázem sníží. Odolnost je do jisté míry dána i geneticky, někteří jedinci jsou odolnější více a někteří méně, náš vlastní přístup ke zdraví má ovšem rozhodující roli.

Základem je dostatek spánku, vyhýbat se stresovým situacím, pravidelně sportovat a také se správně stravovat. Jídelníček by měl být vyvážený a měl by obsahovat všechny důležité živiny, včetně vitamínů a minerálů. V rizikových obdobích je všem vhodné užívat i vhodné potravinové doplňky, které ještě více podpoří naší imunitu. Níže si představíme, které doplňky jsou vhodné.

Doplňky stravy pro posílení imunity

Senza Vitamín C – Pro posílení imunity hraje nejdůležitější roli vitamín C. Pokud neradi polykáte tablety, zajisté si zamilujete tento tekutý doplněk stravy s lipozomálním vitamínem C. Postará se o pozvolné uvolňování vitamínu a mnohem lepší vstřebávání. Vitamín C také pomáhá s únavou a vyčerpáním.

Senza Lyovis – Věděli jste, že se velká část naší imunity nachází ve střevech? Je zde až 80% imunitních buněk. Toto účinné probiotikum podpoří vaší střevní mikroflóru a napomůže harmonizaci trávení. Tento produkt je vyroben lyofilizací slovenské brynzy a je velmi bohatý na probiotické látky. Jde tedy o skvělé přírodní probiotikum s přirozeným obsahem vitamínu C a podporuje také imunitu a zdravý vývoj kostí a zubů.

Senza Collagen – Je třeba podporovat i zdraví šlach, chrupavek, svalů a cév. K tomu je skvělým pomocníkem tento doplněk s mořským kolagenem. Jde o intenzivní kloubní výživu, která podpoří i kvalitu vaší pleti.

Senza Colostrum – Kravské kolostrum je velmi účinné pro posílení vaší imunity, je bohaté na vitamíny a minerály. Podpoří vývoj i správnou funkci organismu, stejně tak jako funkci imunitního systému. Můžete ho přidat třeba do jogurtu a posílit tak svůj organismus.