Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Testosteron v těle – jak ho zvýšit přírodně?

Testosteron se obvykle pojí především s muži, protože se o něm často říká, že je to mužský hormon. Není to tak úplně pravda, protože i u žen ho najdete. U nich je to nejhojnějším aktivním hormonem, ale přirozeně u žen dominuje estrogen, alespoň tak to prezentují odborníci. V mužském těle se steroidní hormon produkován ve varlatech a jde tedy o pohlavní hormon. Během puberty je to jeden z hlavních hormonů v chlapeckém těle, který má vliv na fyzickou proměnu těla, vliv na vlasy i hlas.

Optimální hladina je důležitá

Podobně jako všechno v lidském těle, tak i testosteron by měl být v dospělosti v optimální hladině, protože to má vliv na lidské zdraví. Když je ho v mužském těle nadbytek, pak může mít vliv na svalovou hmotu, především tedy její nárůst. Podpořit testosteron v těle přírodní cestou můžete jednoduše. Kromě vitamínů pro muže přinášíme pár tipů, které pomohou. Jak na to?

Hodně spěte

Nedostatek spánku je alfou a omegou pro správné fungování těla a má to vliv i na testosteron. Kvalitní a dostatečný spánek vám pomůže nejen pro správnou hladinu testosteronu, ale také pro správné fungování těla, dostatečnou energii na celý den, přibírání na váze a mnoha dalších věcí.

Potraviny bohaté na tvorbu testosteronu

V těle podporují testosteron například zázvor nebo granátové jablko. Déle to jsou různé složky jako například zinek, vitamín D3, kotvičník, peruánská maca a mnoho dalšího. Tyto látky mohou pomoci cítit se lépe. Mnoho z nich najdete také v přírodním potravinovém doplňku pro muže, který pomáhá a podporuje lidské tělo.

Otužování

Chlad může stimulovat a zvyšovat produkci testosteronu, ale také pomáhá kvalitnímu spánku, může mít vliv na mozek, jeho funkci a celkově se cítíte lépe. Otužování je dobré začít pod dohledem zkušené osoby nebo minimálně začínat postupně. Když ho spojíte s užíváním testostronových tablet, vaše tělo vám poděkuje! Mezi nejlepší produkty na trhu patří TST BOOSTER, který můžete výhodně pořídit na tstbooster.cz.