Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Tipy pro rychlé nalezení nového zaměstnání

Ve stávající práci vás to již nebaví a toužíte po větší seberealizaci? Víte, že jste pracovití, máte mnoho pracovních zkušeností, jste příjemní a stále se vám nedaří najít tu pravou práci pro vás? Rozesíláte životopisy a pokud přijde odpověď, pohoříte u výběrových řízení nebo osobních pohovorů. Možná děláte nějaké drobnosti špatně, aniž byste si to uvědomovali. Naše tipy vám pomohou odkrýt vaše nedostatky a práce snů jistě na sebe nenechá čekat.

Je váš životopis aktuální?

Ačkoliv žijeme v digitální době, stále mnoho lidí nepoužívá strukturovaný životopis a často posílají personalistům hotové romány, někdy psané rukou. Pokud vás zaujala nabídka práce Pardubice, které nabízí pracovní portál hitprace.cz, můžete nejen na pardubické nabídky, ale také všechny ostatní odpovědět přímo z jejich webových stránek. Životopis samozřejmě může být napsán rukou, ale pokud máte možnost vytisknutí či oskenování, využijte ji. Ve většině případů stačí životopis na pc pouze napsaný a odeslaný na firemní e-mail.

Na životopis nepište žádné romány, zdrobněliny (včetně vaší emailové adresy). Buďte věcní, mějte na paměti, že personalisté stráví v průměru nad každým životopisem. Pracovní pozice, které jste vykonávali, pište maximálně deset let zpět. Starší uvádějte v případě, že jste měli pouze jedno zaměstnání.

Příprava na pracovní pohovor

Na pracovní pohovor se dobře připravte. Nestyďte si ho nacvičit před zrcadlem. Nemusíte být oblečení podle poslední módy, ale vaše oblečení by mělo být čisté a decentní.

Nabídka práce Ústí nad Labem se vám zalíbila a oslovená firma odpověděla na váš životopis? Než se vydáte na pracovní pohovor, zjistěte si veškeré dostupné informace o společnosti, která o vás projevila zájem a při svém pohovoru toho využijte. Při samotném pohovoru buďte sebevědomí, uvolnění a usmívejte se.