Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Vodíková voda pomůže s hubnutím i regenerací

Chcete efektivně zhubnout a zároveň rychle regenerovat? Pak pro vás máme jeden tip. Zkuste vodíkovou vodu, která přináší i celou řadu dalších benefitů.

Vodíková voda je naprosto dokonalým pomocníkem pro sportovce a osoby, které se snaží shodit nějaká kila. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak vlastně voda obohacená vodíkem funguje a jak si ji můžete připravit i u vás doma.

Pití pro sportovce

Vodíková voda patří mezi skvělé pití pro sportovce. Vodík je totiž antioxidant, který přijde vhod při nadměrné fyzické zátěži. Při té totiž v těle vznika velký počet oxidantů, s nimiž si voda obohacená vodíkem dokáže hravě poradit. U sportovců podporuje metabolismus tuků, zabraňuje hromadění kyseliny mléčné ve svalech, eliminuje zánětlivé procesy a snižuje poškození tkání těla.

Díky tomu se bude vaše tělo nejenže méně opotřebovávat, ale také lépe regenerovat. Pro dosažení optimálních účinku je ale potřeba pít vodíkovou vodu pravidelně. Nejlépe před, během i po tréninku. Vodíková voda navíc funguje jako bohatý zdroj přírodní energie, není se tedy čemu divit, že jej doporučují nejen špičkoví odborníci v oblasti sportovního lékařství.

Jak si vodíkovou vodu připravit?

Jestliže se snažíte shodit nějaká ta kila, pak vám bude vodíková voda určitě nápomocná. Je totiž vědecky prokázáno, že významně snižuje obsah tuků v játrech a zároveň snižuje hladinu cukru v krvi. Snižuje také cholesterol, zlepšuje glukózovou toleranci a inzulínovou rezistenci. To ostatně dokazuje i studie provedená na 36 pacientech s diabetem 2. typu, kde bylo výše zmiňovaných účinku během osmi týdnu dosaženo.

Jestliže vás tedy výhody vodíkové vody zaujaly, pak pro vás máme tip, jak si ji můžete připravit i u vás doma. Stačit vám k tomu bude generátor vodíkové vody. Jestliže se vám ale nechce investovat do kvalitního generátoru, můžete vsadit také na vodíkové tablety. Mějte ale na paměti, že jakmile vodu obohatíte vodíkem, musíte ji ihned spotřebovat. V opačném případě veškerý vodík vyprchá a vy tak na blahodárné účinky budete moct zapomenout.