Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Základní dělení horských kol Kona

Léty prověřená horská kola Kona patří ke špičce, pokud hovoříme o zdolávání nejnáročnějších terénů, ale také trochu méně náročné jízdě. Můžete si je zkrátka zakoupit jen tak pro pohodovou jízdu, nebo s nimi zažívat spoustu adrenalinu při výjezdech, sjezdech, nebo při překonávání různých umělých překážek. Při prodeji kol Kona se pak obchody snaží zákazníkovi výběr usnadnit dělením do základních kategorií. Jaké jsou ty nejčastější?

Hardtail a full

Horské kola Kona 2022 mohou mít buďto odpruženou pouze přední vidlici, ta se nazývají hardtaily, nebo být celoodpružená, kdy se nazývají full. Jaký je mezi oběma variantami hlavní rozdíl? Levnější hardtaily disponují nižší hmotností i cenou, na druhou stranu neskýtají tolik pohodlí, jako je tomu u MTB Kona 2022 full. S těmi se můžete vydat i do těžkého horského terénu a můžete se spolehnout na určitý komfort.

Rekreační kola Kona

Při prodeji horských kol Kona se výrobci zaměřují nejen na profi modely, ale také na ty pro méně náročné cyklisty. Rekreační kola Kona jsou tedy určena pro všechny, co vyjíždí pouze občasně, anebo nezdolávají tolik náročné terény. Plusem je zde nižší cena a mnohdy také nenáročná údržba.

Sportovní kola Kona

Sportovní kola Kona už jsou pro jezdce, kteří se věnují rychlejší a techničtější jízdě, většinou v horském terénu, kde se vyskytují nezpevněné cesty s více překážkami. Hodí se také pro amatérské závodníky, jejich rám je lehčí a disponují již velmi odolnými a kvalitními komponenty. Samozřejmostí je, že s MTB Kona sportovního rázu dosáhnete vyšší rychlosti.

Závodní kola Kona

Nejlehčím rámem a komponenty jsou opatřena závodní pánská kola Kona. Konstrukce a jednotlivé díly jsou vyráběny tak, aby něco vydržely, ale především umožnily co nejlepší výkon závodníka.

Další dělení horských kol Kona:

S velikostí ráfku 27,5 palců

S velikostí ráfku 29 palců

Dámská kola Kona

Pánská horská kola Kona

Juniorská MTB Kona

Vyzkoušejte úplnou novinku v naší nabídce – horské kolo Kona Kahuna.