Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Zánět močových cest – prevence a příznaky

Zánět močových cest zahrnuje především zánět močového měchýře. Může se však jednat i o zánět močové trubice, močovodů nebo dokonce ledvin. Zánět ledvin je považován za velmi závažný stav. Objevuje se při něm horečka, bolest v bedrech a časté močení. V moči se může objevit krev a také může nepříjemně zapáchat. Zánět močového měchýře se častěji objevuje u žen. Ty mají kratší močovou trubici a zavlečení bakterií je tak snazší.

Příznaky močové infekce

Mezi první příznaky patří bolest v podbřišku a časté močení, které může být nepříjemné a dokonce i bolestivé. Někdy se může v moči objevit i krev. Prvotní však může být infekce vaginální, na níž navazuje infekce močových cest. Žena pak může navíc pociťovat svědění a pálení v intimních partiích. Důležitá je, v tomto případě, správná intimní hygiena. Vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®. Při opakujících se nebo dlouhodobých obtížích je potřeba navštívit lékaře.

Prevence

Zánět močáku je nepříjemná zdravotní komplikace. Jako prevence proti zánětu močových cest funguje dostatečný pitný režim. Není dobré zadržovat moč. Pozor je potřeba dát si na prochladnutí. Svoji roli hraje i kvalitní spodní prádlo. Vhodná je konzumace volně prodejných prostředků s obsahem přírodních látek. Patří mezi ně brusinky a manóza. K dostání jsou v lékárnách. Důležitá je i podpora imunity a správná intimní hygiena. Šikovným pomocníkem pro intimní hygienu je třeba přípravek GYNELLA® Intimate Wash. Pomáhá při svědění, pálení, pocitu napětí a zarudnutí v oblasti intimních partií a bojuje i s nepříjemným zápachem. Lze jej použít i v případě, kdy jsou intimní partie více zatěžovány – během plavání, cestování nebo po pohlavním styku. Obyčejné sprchové gely mohou narušit poševní mikroflóry. Přípravky značky GYNELLA® mají vhodné složení.