Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Hubnutí Zdravé tipy

Hubnutí – jak to má být s tekutinami? 3

Po Vánocích a Silvestru snad každý touží zhubnout pár kilogramů a nový rok, spolu s předsevzetími, k tomu přímo vybízí. Zkoušeli jste hubnout už několikrát, ale pořád to nebylo ono? Vůle vám nevydržela moc dlouho, nešlo to nebo jste to neustále odkládali známou větou „začnu od zítřka“. Možná vám právě pár našich rad přijde k duhu.

Bez omezení to nepůjde

Pokud jste zvyklí snídat sladké pečivo, nesvačit, na oběd si dát pořádnou bombu jako smažák s hranolkama, řízek, guláš nebo bůček, odpoledne si dáte něco sladkého a večer, po pořádné večeři ještě slupnete balíček brambůrků a během celého dne popíjíte kalorické sladké nápoje, čaj sladíte minimálně dvěma kostkami, dáváte si sladké džusy, musíte se smířit s velkým omezením.

Vyhněte se sladkým nápojům

To je velmi důležité, co pijete. Musíte dodržovat pravidelný pitný režim, aby tělo nebylo dehydratované. Otázkou také je, co budete popíjet. Když budete pít sladké džusy, barevné sycené nápoje, kalorické nápoje jako coly a podobně, tělu to moc neprospívá.

Co pít?

Vodu! Ta je dokonalým pomocníkem při hubnutí. Čistá neperlivá voda je proto ideální. Můžete ji kombinovat s ovocným čajem (bez cukru), bylinné nebo zelené čaje.