Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Nemoci Přírodní léčba Zdravé tipy

Menstruační bolesti – jak si pomoci přírodními metodami? 2

Měsíční cyklus žen bývá v mnoha ohledech zvláštní. U některé ženy proběhne bez větších či menších komplikací, mnohdy o něm ani nevědí, mohou dělat všechny sporty. Některé ženy před, během a po menstruaci cítí nepříjemné bolesti, křeče, jsou unavené, podrážděné a dokonce některé ženy z bolesti i zvrací. Příroda to zařídila takto a vy se snažíte nad bolestí nějakým způsobem vyzrát.

Aromaterapie

Aromaterapie pomůže zklidnit, uvolnit a celkově naladit do příjemného tónu celé tělo. Při menstruační bolesti může pomoci cypřiš, bergamot, heřmánek, jasmín nebo také levandule.

Teplé obklady

Na bolestivý podbřišek skvěle působí teplý obklad. Ideální je termoláhev, hřejivý polštářek. Můžete si ulevit od bolesti například teplou sprchou, kterou přiložíte na podbřišek. Pomůže také odpočinek v posteli.

Pohyb

Už dávno to není o tom, že během menstruace nemůžete vůbec sportovat či se jakkoliv pohybovat. Ztráta krve z těla je minimální a nijak výrazně to tělo neoslabí. Určitě vám může pomoci procházka, jóga nebo jen protažení třeba u televize.