Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Zdravé tipy

Micelární voda: Klíč k perfektně čisté, a tedy zdravé pleti

Známé moudro „čistota půl zdraví“ v souvislosti s péčí o pleť neplatí. Než ulehnete do postele, ujistěte se, že jste se zbavila všech nečistot, které se během dne zachytily na vaší tváři. Pokud máte s čištěním problém a již delší dobu pátráte po přípravku pro skutečně efektivní očistu, vyzkoušejte micelární vodu. Bez nadsázky jde o bezkonkurenčního pomocníka a ve Francii bez něj ženy neudělají ani krok. Co byste o „zázračné micelárce“ měla vědět?

Jaký je její smysl?

Přípravků na čištění pleti je víc než dost – v čem se od nich liší micelární voda? Především v rychlosti odstranění nečistot a efektivitě. Žádný jiný produkt si neporadí s voděodolným make-upem, kožním mazem, líčidly a nečistotami z ovzduší v jediném kroku. Jednoduše ji nanesete na bavlněný tampon, otřete si tvář a je to. Oplachování vodou se nekoná.

Kvalitní micelární vodu může používat každá žena bez ohledu na typ pleti. Stačí si vybrat variantu s odpovídajícím složením – například Sensibio H2O od Biodermy pro citlivou kůži.

Zajímavý je příběh, který se k micelární vodě váže. Prvními spokojenými zákaznicemi byly Pařížanky potýkající se s tvrdou vodou. Když v 90. letech vyzkoušely horkou novinku, byly z ní nadšené a začaly ji používat místo odličovacího mléka. A jakmile se micelární voda dostala mezi renomované vizážisty a modelky, její rozšíření po celém světě bylo nevyhnutelné.

Proč „micelární“?

V čem spočívá její síla? Přeneste se zpět do hodin středoškolské chemie, kdy učitel vysvětloval princip saponátu. Micelární voda funguje podobně. Roztok obsahuje tenzidy uzavřené v micelách a velmi účinně odstraňuje nečistoty, líčidla a mastnotu. Přirozeně jde o jinou skupinu tenzidů než ty, které se uplatňují při čištění podlahy.

Micely působí jako magnet – nečistoty přitahují, některé následně rozpouští a zbylé uzamykají ve svém středu. Jediné, co po nich na tváři zůstane, je voda. Výsledkem je šetrně očištěná pleť bez sebemenšího rizika narušení kožní bariéry.

 

Na ostatní čisticí prostředky ihned zanevřete

Po čištění micelární vodou na pokožce nezůstává nepříjemná vrstva mastnoty, jako je tomu u odličovacího mléka či krému. A na rozdíl od mycího gelu, kostky či pěny nepocítíte typické pnutí. Pleť se již neoplachuje kohoutkovou vodou, zůstává vláčná, prozářená a chráněná.

Potřebujete snad další důvody, proč dát micelární vodě šanci?