Projekt zdraví

Web věnující se vašemu zdraví

Ostatní

Trápí vás hemeroidy? Tyto přírodní produkty poskytují úlevu i urychlují hojení

Téma hemeroidů je poměrně citlivé a mnoho osob se o těchto zdravotních problémech bojí hovořit. Bohužel mohou své onemocnění zanedbat. I v případě hemeroidů platí, že je lepší vždy začít s léčbou dříve než později.

Hemeroidy

Jako hemeroidy se označuje žilní pleteň, která se nachází v dolní části konečníku a řitního otvoru, označuje se však také onemocnění, při kterém dochází k rozšíření těchto žilek. Hemeroidy se pak dělí podle jejich umístění na vnější a vnitřní. Příznaky obou typů hemeroidů se mohou trochu odlišovat, ale tyto problémy je nutné co nejrychleji řešit.

Přírodní pomoc

Skvělou volbou pro vás může být řada přírodních pomocníků v různých formách. Pro vnější hemeroidy jsou vhodné například masti, ubrousky či čípky. Na vnitřní hemeroidy pomohou spíše přírodní čípky, ale i přírodní mastě.

Úleva a hojení

Přírodní produkty obsahují kombinaci přírodních látek, které přináší okamžitou úlevu a zklidnění. Podporují a urychlují hojení, snižují otok a nepříjemné pocity svědění. Zklidňují vznikající zánět a podráždění. Působí také antimikrobiálně a antisepticky. Masti zvláčňují suchou, popraskanou či podrážděnou pokožku. Použít můžete vnitřně čípky, ale také masti, kterým mnohdy nechybí aplikátor na vnitřní použití. Například vlhčené ubrousky obsahují výtažky z aloe vera, vilínu a dalších přírodních složek, které podporují úlevu a hojení.

Prevence

Zapomínat byste neměli také na to, že hemeroidy jsou důsledkem mnohdy nezdravého a nesprávného životního stylu. Jejich prevencí je vhodná strava bohatá na vlákninu, dostatek přijímaných tekutin, ale také pravidelný pohyb a optimální váha. Rizikem je především sedavý způsob zaměstnání či sedavý životní styl. Nezapomínejte ani na správnou hygienu a správné návyky při vyprazdňování. Vhodnou prevencí, ale i podporou léčby, jsou sedací koupele s teplou vodou.